اصلا شب از این مکان ها دیدن نکنید

نوشته شده توسط:R M.K | ۱ دیدگاه

مکانهای ترسناک,مکانهای وحشتناک,عجایب گردشگری

مکان های گردشگری معمولی همانند موزه، بناهای تاریخی یا مناظر طبیعی را فراموش کنید. قرار است در اینجا شما را با «توریسم سیاه» آشنا کنیم. توریسم سیاه به مکان های تاریخی اطلاق می شود که به نوعی با مرگ یا تراژدی مرگ ارتباط دارد. مکان هایی که قرار است در این مطلب به شما معرفی کنیم، همه شامل این تعریف می شوند؛ از گورستان شیلی با گورهای باز گرفته تا جنگل خودکشی در ژاپن، مکان هایی هستند که به هیچ عنوان شب نباید از آنها بازدید کنید.


کشتی کروز Costa Concordia - ایتالیا
Costa Concordia Shipwreck, Italy

 

 

 

توریسم سیاه,مکانهای ترسناک,مکانهای عجیب غریب

 

 

 

کشتی کروز Costa Concordia در 13 ژانویه سال 2012 میلادی غرق شده است. این کشتی 400 متر با جزیره فاصله داشته و 32 نفر از 4 هزار مسافر آن جان خود را از دست دادند. فقط چند ماه بعد، این کشتی نیمه غرق شده به یک مکان توریستی تبدیل شد و روزانه هزاران نفر از آن بازدید می کنند. بازدیدکننده ها با کشتی های حمل مسافر خود را به کروز می رسانند. در سپتامبر 2013 میلادی بود که کشتی به حالت عمودی درآمد و در جولای سال 2014 بود که دوباره به آب انداخته شد و با اسکورت 14 کشت یدیگر به بندر جنوا منتقل شد تا اوراق شود.

 


جنگل خودکشی - ژاپن
Suicide Forest, Japan

 

 

 

توریسم سیاه,مکانهای ترسناک,مکانهای عجیب غریب

 

 

 

نام اصلی و محلی این جنگل، Aokigahara است. این مکان گردشگری، یک جنگل 4 مایل مربعی (10.5 کیلومتر مربع) است که در شمال غربی کوه فوجی در ژاپن واقع شده است. بر اساس افسانه های ژاپنی، این جنگل نفرین شده است و روح شیطان در آن حضور دارد. حجم درختانی که در این جنگل وجود دارد به قدری زیاد است که جلوی وزش باد را می گیرند و همین مساله آن را به محیطی ساکت، ترسناک و عجیب و غریب تبدیل کرده است. با وجود علایم انگلیسی و ژاپنی متعددی که در سراسر این جنگل وجود دارد، بنا به دلایلی، این مکان به محلی رایج برای خودکشی تبدیل شده است. هرساله حدود یکصد خودکشی در این جنگل صورت می گیرد.

 


Oradour-sur-Glane - فرانسه
Oradour-sur-Glane, France

 

 

 

توریسم سیاه,مکانهای ترسناک,مکانهای عجیب غریب

 

 
Oradour-sur-Glane نام روستای کوچکی در جنوب غربی کشور فرانسه است و در منطقه لیموزین واقع شده است. اینجا، در جنگ جهانی دوم، محل کشتار دسته جمعی مردم توسط کمپانی Waffen-SS آلمانی بوده است. در سال 1944 میلادی، پس از اشغال D-Day نورماندی، این روستا توسط نیروهای آلمانی اشغال شد. گفته می شود، آلمانی ها برای یک مجازات دسته جمعی، همه ساکنین این روستا را در میدان اصلی جمع می کنند تا مثلا برگه های شناسایی آنها را کنترل کنند، اما با مسلسل و توپ اما آنها را به قتل می رسانند. صدها نفر از این مردم را زن ها و کودکان بی گناه تشکیل داده بودند. رئیس جمهور سابق فرانسه – شارل دوگل – دستور داد که این روستا هرگز بازسازی نشود تا به عنوان یک موزه دایمی نشان دهنده جنایات نازی ها باشد.

 


سربازخانه بابهازن - آلمان
Babenhausen Barracks, Germany

 

 

 

توریسم سیاه,مکانهای ترسناک,مکانهای عجیب غریب

 

 
این سربازخانه در نزدیکی شهر Hesse در آلمان قرار دارد. اینجا محل اقامت سربازان آلمانی در جنگ جهانی دوم بوده است. پس از جنگ، پس از جنگ این ساختمان متروکه شد. اما مساله ای که آن را به توریسم سیاه تبدیل کرد، مشاهده ارواح سربازان بود که با یونیفورم در این مکان در رفت و آمد هستند و هماننند فیلم «پارانرمال اکتیویتی»، چراغ ها را روشن و خاموش می کنند یا در نمیه های شب صدای آنها به گوش می رسد.

 


هتل  Banff Springs – آلبرتا، کانادا

 

Banff Springs Hotel, Alberta, Canada

 

 

 

توریسم سیاه,مکانهای ترسناک,مکانهای عجیب غریب

 

 
این هتل در سال 1888 میلادی ساخته شده است و یکی از بزرگ‌ترین هتل های باستانی کشور کانادا و نمایشگر معماری این کشور است. گفته می شود این هتل بزرگ که در در میان جنگل قرار دارد، توسط ارواح تسخیر شده است. بر اساس افسانه ها، یک زن در لباس سفید عروسی در راه پله های این هتل جان خود را از دست داده است. داستان مرگ او نیز به این صورت است که لباس عروس به شمع های روشنایی گیر می کند و می سوزند و موجب سوختن پله های چوبی می شود و در نهایت خود عروس جانش را از دست می دهد.

 

 

 

افراد متعددی گزارش کرده اند روح عروس را در اتاق رقص با لباس عروسی می بینند که در حال رقصیدن است. یکی دیگر از افسانه هایی که به این هتل بزرگ نسبت می دهند، به قتل رسیدن یک خانواده در اتاقشان است. گفته می شود اعضای این خانواده در هتل مشاهده می شوند.

 


مرکز یادبود قربانیان پاکسازی نژادی کیگالی – رواندا (آفریقا)
Kigali Genocide Memorial Centre, Rwanda

 

 

 

توریسم سیاه,مکانهای ترسناک,مکانهای عجیب غریب

 

 
این مرکز در سال 2004 میلادی برای بزرگداشت افرادی که در اوج نژادپرستی ها و نسل کشی ها جان خود را از دست داده اند،  گشایش یافته است. نسل‌کشی رواندا یکی از بیرحمانه ترین پاکسازی های نژادی به شمار می رود. به طوری که در یک دوره یکصد روزه، از آوریل سال 1994 تا نیمه های جولای 1994 میلادی، حدود 500 هزار تا یک میلیون نفر (حدود 20 درصد از کل جمعیت کشور) به دلیل سیاه بودن، به قتل رسیده اند. از همه بی رحمانه تر، خشونتی بوده که علیه زنان سیاهپوست اعمال می شده است.

 

حدود نیم میلیون زن بی گناه مورد تجاوزهای فردی و گروهی قرار گرفته و سپس به قتل رسیده بودند. در دهمین سالگرد این قتل عام، این مرکز باز شد. این مرکز، نمایشگاه هایی نیز به نفع بازمانده های این جنایت برگزار می کند.

 


Pripyat - اوکراین
Pripyat, Ukraine

 

 

 

توریسم سیاه,مکانهای ترسناک,مکانهای عجیب غریب

 

 

 

پریپایت نام روستایی در شمال اوکراین است که با بلاروس مرز مشترک دارد. اینجا همان منطقه ای است مصیبت چرنوبیل در آوریل سال 1986 میلادی در آن روی داد. چرنوبیل یکی از بدترین انفجارهای هسته ای است که برای نوع بشر روی داده است. در اثر این انفجار، مقدار عظیمی رادیواکتیو در هوا منتشر شد که حتی به اروپا اتحاد جماهیر شوروی نیز رسید. در اثر این انفجار، 31 نفر جان خود را از دست دادند اما آثار باقی مانده از این مسمومیت همچنان ادامه دارد و حتی تا به امروز نیز معلولیت های یا سرطان ها ناشی از رادیواکتیو آن دوره را در نسل های کنونی نیز می توان دید. در آن زمان میلیون ها انسان با پرتو رادیواکتیو مسموم شدند. این منطقه اکنون به مکان توریستی تبدیل شده است.

 


خانه رازآلود – فلوریدا، آمریکا
Riddle House, Florida, USA

 

 

 

توریسم سیاه,مکانهای ترسناک,مکانهای عجیب غریب

 

 
این خانه در پالم‌بیچ فلوریدا واقع شده است. این خانه در سال 1905 برای برگزاری مراسم کفن و دفن و مراسم های بعد از ساخته شد. در سال 1920میلادی، کدخدای شهر به نام «کارل ریدل» آن را برای خود برداشت. در سال 1995 میلادی، خانه تخلیه و به روستای Yesteryear در جنوب فلوریدا منتقل شد. در طول سال های متمادی، گزارش های بسیاری از دیده شدن ارواح در این خانه منتشر شد. مردم می گفتند این خانه توسط روح مسوول گورستان که در ادامه یک دعوا به قتل سریده بود، تسخیر شده است. پس از آن گفته می شد، روح «جوزف»، یکی از کارمندان «ریدل» که خود را حلق‌آویز کرده و کشته بود در این خانه حضور دارد. اتفاق های فراواقعی بسیاری از این خانه گزارش شده است که شامل شکسته شدن پنجره ها یا به گوش رسیدن صداهای نامفهوم است.

 


مرکز انفجار، نیویورک، آمریکا
Ground Zero, New York, USA

 

 

 

توریسم سیاه,مکانهای ترسناک,مکانهای عجیب غریب

 

 

 

«گراند زیرو»  به طور کلی به زمین یا آبی گفته می شود که درست در مرکز انفجار اتمی قرار دارد. اما گاهی می توان از آن به عنوان مرکز زمین لرزه، مرکز بیماری های مسری و همه‌گیر یا دیگر بلاها نیز یاد کرد. در سال 2001 میلادی، پس از انفجار و نابودی کامل برج های دوقلوی مرکز تجارت جهانی در نیویورک در یازدهم سپتامبر، این مکان ساخته و به Ground Zero شهرت یافت. در نتیجه این حمله، 3 هزار نفر جان خود را از دست  دادند و حدود 10 میلیارد دلار خسارت وارد شد. از آن زمان به بعد، این مرکز به موزه و یادبود 11 سپتامبر تبدیل شده است.

 


شهر پمپی - ایتالیا
Pompeii, Italy

 

 

 

توریسم سیاه,مکانهای ترسناک,مکانهای عجیب غریب

 

 

 

پمپی، روستای رمی باستانی در نزدیکی ناپل در کشور ایتالیا است. این روستا در قرن 6 یا 7 میلادی پیدا شد و بعدها در اثر فوران کوه آشتفشان Vesuvius تخریب و زیر 6 متر خاک و خاکستر دفن شد. پس از این دوران، پمپی توسعه پیدا کرد و امکانات روستایی زیاد و سیستم آبرسانی در آن اجرا شد. البته این فوران حدود 11 هزار نفر از جمعیت شهر را کشت.

 

 

 

این روستا حدود یکهزار و 500 سال گم و مخفی بود تا اینکه در سال 1599 میلادی کشف و پیدا شد. به دلیل عدم وجود رطوبت و هوا در زیر زمین، خیلی از وسایل روستا در طول قرن ها سالم مانده بودند. پس از حفاری برای پر کردن لایه های گدازه که اجساد مردگان را در خود حفظ کرده بودند، از گچ استفاده  شد. این کار موجب شده است تا محل دقیق مرگ انسان های آن دوره را بتوانید مشاهده کنید. نام این روستا، در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است و یکی از پزبازدیدترین سایت های گردشگری در کشور ایتالیا است.

 


قلعه Leap – ایرلند
Leap Castle, Ireland

 

 

 

توریسم سیاه,مکانهای ترسناک,مکانهای عجیب غریب

 

 
این قلعه در قرن 13 میلادی توسط قبیله O’Bannon ساخته شده است و پیشینه طولانی و پرخونی دارد. برادرکشی های بسیاری در این قلعه انجام شده است و به همین دلیل به آن «محراب خونین» هم لقب داده اند. بسیاری از مردم به عنوان زندانی در این بنا نگهداری و سپس اعدام می شدند. گفته می شود این قلعه در تسخیر ارواح بسیاری است که در طول تاریخ در همین ساختمان کشته شده اند. در طول نوسازی و ترمیم بنای این قلعه، دخمه مخوفی پیدا شد که فقط از پشت بام راه به داخل داشت.

 


خانه استخوان Sedlec – جمهوری چک
Sedlec Ossuary, Czech Republic

 

 

 

توریسم سیاه,مکانهای ترسناک,مکانهای عجیب غریب

 
این ساختمان در حومه شهر Kutna Hora در کشور چک واقع شده است. این استخوان‌گاه در واقع کلیسای کوچک کاتولیک های رومی است. گفته می شود در این کلیسا، اسکلت بین 40 تا 70 هزار نفر گردآوری شده است و سالانه 200 هزار نفر برای بازدید از این مکان به این کشور سفر می کنند. از این استخوان ها وسایل دکوری همانند لوستر برای کلیسا ساخته شده است. هر کدام از این تزئینی ها، دست‌کم یک استخوان انسان در خود دارند. از مشخصات این کلیسا برای ساخت چندین فیلم ترسناک استفاده شده است.

مکان های گردشگری معمولی همانند موزه، بناهای تاریخی یا مناظر طبیعی را فراموش کنید. قرار است در اینجا شما را با «توریسم سیاه» آشنا کنیم. توریسم سیاه به مکان های تاریخی اطلاق می شود که به نوعی با مرگ یا تراژدی مرگ ارتباط دارد. مکان هایی که قرار است در این مطلب به شما معرفی کنیم، همه شامل این تعریف می شوند؛ از گورستان شیلی با گورهای باز گرفته تا جنگل خودکشی در ژاپن، مکان هایی هستند که به هیچ عنوان شب نباید از آنها بازدید کنید.


پارک Okpo – کره جنوبی
Okpo Land, South Korea

 

مکانهای ترسناک,مکانهای وحشتناک,عجایب گردشگری


پارک Okpo، در حومه شهر Okpo در کره جنوبی قرار دارد و محلی برای تفریح به شمار می رفته است. البته این شهربازی، فقط یک ترن هوایی و چند دستگاه بازی محدود داشته است. این پارک در سال های اولیه ساخت، بسیار پربازدید بوده است اما پس از دو حادثه مرگبار، در سال 1999 میلادی بسته شد. هر دو قربانی دو کودک بودند که از دستگاه بازی پرت و کشته شده بودند. پس از دومین مرگ، مدیر این پارک آن را تعطیل کرد. دستگاه های این شهربازی به حال خود رها شدند. پس از سال ها، گیاهان و درختان اطراف آن رشد کردند و منظره ای عجیب و ترسناک درست کردند. به همین دلیل، در سال 2011 میلادی، این پارک به طور کلی منهدم و تخریب شد و زمین آن برای فروش گذاشته شد. اما همچنان خریداری برای آن پیدا نشده است.


گورستان La Noria - شیلی
La Noria Cemetery, Chile

 

مکانهای ترسناک,مکانهای وحشتناک,عجایب گردشگری

 

La Noria زمانی یک روستای معدنی پررونق بود اما پس از چندین رکود اقتصادی، این روستا به طور کامل تخلیه و بی رونق شد. این شهر خودش همانند شهر ارواح و به اندازه کافی ترسناک هست، اما گورستانی هم دارد که آن را مخوف تر و ترسناک تر کرده است. افسانه های زیادی در مورد این گورستان وجود دارد. یکی از آنها این است که مرده ها شب هنگام از گورها  بیرون می آیند. بسیاری از بازدیدکننده ها از این صحنه ها عکس برداشته اند تا ادعای خود را ثابت کنند. این گورستان گورهای روباز دارد که موجب تعجب بازدیدکننده هاست که چرا در آن زمان این کار را می کردند.


دخمه زیرزمینی لندن - انگلستان
London Dungeon, England

 

مکانهای ترسناک,مکانهای وحشتناک,عجایب گردشگری

 
این دخمه در سال 1974 میلادی در مرکز لندن گشایش یافت و در حال حاضر یکی از پربازدیدترین مکان های گردشگری لندن به شمار می رود. در این دخمه، بسیاری از رویدادهای ترسناک و خونین شهر در طول تاریخ بازسازی شده است. از جمله می توان به قاتل زنجیره ای زنان به نام Jack the Ripper اشاره کرد که قربانی های خود را سلاخی می کرده است. این مکان، یکی از مکان های توریسم سیاه است.


زندان آلکاتراز – کالیفرنیا، آمریکا
Alcatraz Federal Penitentiary, California, USA

 

مکانهای ترسناک,مکانهای وحشتناک,عجایب گردشگری

 
آلکاتراز یکی از زندان های مریکا بود که به شدت از آن محافظت می شد و فرار از آن تقریبا ناممکن به شمار می رفت. این زندان، در جزیره آلکاتراز قرار داشت و حدود 1.25 مایل از نخستین خشکی یعنی سان‌فرانسیسکو فاصله دارد. در این زندان خطرناک ترین زندانی های آمریکایی  نگهداری می شدند تا هیچ گونه راه فراری نداشته باشند. 1576 خلاف کار، قاتل زنجیره ای، گانگستر و قاتلان بی رحم در این مکان نگهداری می شدند و اکنون به موزه تبدیل شده است. این موزه سالانه 1.5 میلیون بازدیدکننده دارد.


جزیره عروسک ها – مکزیک
Island of the Dolls, Mexico

 

مکانهای ترسناک,مکانهای وحشتناک,عجایب گردشگری

 

این جزیره روی رودخانه Teshuilo در Xochimilco در نزدیکی مکزیک واقع شده است. این جزیره یکی از ترسناک ترین جاذبه های گردشگری مکزیک است. این مکان داستان غم‌انگیزی دارد. تنها ساکن آن فردی به نام «دان جولیان سانتانا» بوده که جسد دختری را که در کانال آب غرق شده بوده را پیدا می کند. این مرد توسط روح این دختر تسخیر می شود و برای او عروسک می خریده است. برای تامین هزینه خرید عروسک ها میوه ها و سبزیجات زمین خود را می فروخت. اما گویا اینها روح دختر را ارضا نمی کرده است. زیرا جسد این مرد در همان قسمت کانال که دختر غرق شده بود، پیدا شد. در حال حاضر، همه این عروسک ها همچنان در این جزیره هستند و به همین دلیل، به یک مکان گردشگری سیاه تبدیل شده است.


Ridges – اوهایو، آمریکا
The Ridges, Ohio, USA

 

مکانهای ترسناک,مکانهای وحشتناک,عجایب گردشگری


تا پیش از اینکه نام Ridges روی این مکان گذاشته شود، به بیمارستان روانی اوهایو شهرت داشته که از سال 1874 تا 1993 میلادی فعال بوده است.در حال حاضر به منطقه ای در نزدیکی های دانشگاه اوهایو تعلق دارد. این بیمارستان برای جراحی «لب برداری»  (جراحی مغز) شهرت داشته است. در حال حاضر، این ساختمان به عنوان سیزدهمین مکان مشهور دنیا که توسط ارواح تسخیر شده است، شناخته می شود. داستان های عجیب بسیاری برای این بیمارستان نقل شده است. اما از همه وحشتناک تر مربوط به زن بیماری است که از بیمارستان فرار می کند و تا 6 هفته خبری از او نمی شود. سپس جسد او را پیدا می کنند. او لباس هایش را درآورده بوده، آنها را بسیار مرتب تا کرده بوده و در کنار خود گذاشته بوده است. روی سطح بتنی دراز کشیده و مرده بوده است.


Belchite - اسپانیا
Belchite, Spain

 

مکانهای ترسناک,مکانهای وحشتناک,عجایب گردشگری


شهرکی که در 25 مایلی  جنوب غربی  Zaragoza در Belchite قرار دارد را ارواح  تسخیر کرده اند. در ژوئن سال 1809 میلادی، ارتش دو کشور فرانسه و اسپانیا با هم وارد جنگ شدند. در خلال ماه های اوت و سپتامبر سال 1937 میلادی این روستا خراب شد. پس از سال 1939 میلادی، یک روستای جدید روی ویرانه های قبلی شناخته شد. اما گفته می شود ارواح این مکان را تسخیر کرده اند و به همین دلیل یکی از جاذبه های گردشگری این منطقه به شمار می رود.


میدان جنگ سم – فرانسه
Somme battlefields, France

 

مکانهای ترسناک,مکانهای وحشتناک,عجایب گردشگری

 
این میدان در منطقه روستایی در کنار رود سم در شمال فرانسه است. در جنگ جهانی اول نیروهای فرانسه و انگلیس با هم متحد شده بودند تابر علیه آلمان ها بجنگند. جنگی که در خلال اول جولای و 18 نوامبر سال 1916 روی داد یکی از بزرگ ترین جنگ های جهانی اول بود.  در این جنگ، یک میلیون انسان کشته شدند. در این میدان موزه ای برای یادبود کشته شده های این جنگ خونین و عظیم ساخته شده است.


Choeung Ek - کامبوج
Choeung Ek, Cambodia

 

مکانهای ترسناک,مکانهای وحشتناک,عجایب گردشگری

 

این منطقه در جنوب کامبوج قرار دارد  و قبلا باغ بزرگی بوده است. اما اکنون گورستان کشته شده ها و قربانی های رژیم Khmer Rouge است که در خلال سال های 1975 تا 1979 میلادی ادامه داشته است. حدود 9 هزار جسد و 5 هزار جمجمع و اسکلت انسان در این بنا نگهداری می شود.


اردوگاه آشوئیتس – لهستان
Auschwitz concentration camp, Poland

 

مکانهای ترسناک,مکانهای وحشتناک,عجایب گردشگری


این اردوگاه کار اجباری در جنوب لهستان در Oswiecim قرار دارد. در این اردوگاه، بیش از 1.1 میلیون زندانی کشته شده اند که 90 درصد آنها یهودی بوده اند. شرایبط زندگی در این کمپ کار اجباری بسیار غیرانسانی و دشوار بوده است. بسیاری از زندانی ها در اتاق های گاز کشته می شدند و برخی نیز در اثر عفونت، اعدام یا در نتیجه آزمایش های پزشکی غیر انسانی جان خود را از دست می دادند. پس از جنگ جهانی دوم، این کمپ به عنوان نماد هولوکاست به موزه تبدیل شد. در یکی از اتاق های این موزه کوهی از عینک ها و کفش و ... وجود دارد.


قلعه Bran – رومانی
Bran Castle, Romania

 

مکانهای ترسناک,مکانهای وحشتناک,عجایب گردشگری

 
این قلعه در مرکز رومانی قرار دارد و متعلق به حاکم ظالم رومانی در قرن 15 میلادی است. در طول خلافت این حاکم، هر که با او مخالفت می کرده است به صلابه کشیده می شد یا به کشورهای دور همانند آلمان یا دیگر نقاط اروپا تبعید می شده است.


فوکوشیما - ژاپن
Fukushima, Japan

 

مکانهای ترسناک,مکانهای وحشتناک,عجایب گردشگری

 

در اول ماه مارس، یکی از بزرگ ترین فجایع هسته ای دنیا در فوکوشیما روی داد. در اثر تسونامی، نیروگاه هسته ای فوکوشیما منفجر شد و پرتوهای رادیواکتیو در منطقه منتشر شدند. پس از فاجعه چرنوبیل، این بزرگ ترین انفجار هسته ای دنیا بود. مکان این نیروگاه به موزه تبدیل شده است.


گورستان جاشمعی – کانزاس، آمریکا
Stull Cemetery, Kansas, USA

 

مکانهای ترسناک,مکانهای وحشتناک,عجایب گردشگری

 

گورستانی در کانزاس قرار دارد «دروازه جهنم» نیز نامیده می شود. گفته می شود این منطقه تقدس ندارد و روحانیون مسیحی حتی حاضر نیستند از بالای این گورستان پرواز کنند. مردم بسیاری دوست دارد وارد این منطقه بشوند. اما پلیس برای هرکسی که بی اجازه وارد شود، یکهزار دلار جریمه نقدی تا 6 ماه حبس تعیین کرده است.

منبع : bartarinha.ir

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.

ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!