سه نرم‌افزار کاربردی برای افزایش سرعت نقل و انتقال داده‌ها

نوشته شده توسط:R M.K | ۰ دیدگاه

بسیاری از کاربران نقل و انتقال داده‌ها را با روش‌های معمول در ویندوز و با ‌ابزار ذاتی ویندوز اکسپلورر انجام می‌دهند؛ اما در این میان ابزارهایی وجود دارند که ضمن سرعت بخشیدن به فرایند نقل و انتقال فایل‌ها و پوشه‌ها و به شکل کلی داده‌ها، ابزارهایی دیگر در جهت کنترل این فرایند در اختیار کاربران می‌گذارند.به گزارش «تابناک»، مسلما سرعت نقل و انتقال داده‌ها سخت‌افزاری است که قصد انتقال داده‌ها از روی آن یا به روی آن را دارید. از سوی دیگر، سرعت نقل و انتقال بستگی بسیاری به ویژگی‌های کلی سیستم شما‌ و اما مهم‌تر از آن بستگی به این دارد که ویندوز چگونه با فرایند نقل و انتقال برخورد می‌کند.

با در نظر گرفتن این نکته، باید گفت که امکان کاهش زمان فرایند انتقاد داده‌ها با استفاده از ابزارهای جانبی به جای ابزار ذاتی ویندوز وجود دارد. همچنین نه تنها می‌توان به این طریق به سرعت انتقال داده‌ها افزود، بلکه می‌توان از امکاناتی چون ارائه اطلاعات دقیق از فرایند، Pause کردن فرایند و یا برطرف کردن مشکلات در انتقال داده‌ها بدون از دست دادن کل فرایند، نیز بهره برد.

در اینجا شما را با سه نمونه از نرم‌افزارهای رایگان که برای سرعت بخشیدن و بهبود کنترل در فرایند نقل و انتقال داده‌ها مورد استفاده هستند، آشنا می‌سازیم.

سه نرم افزار کاربردی برای افزایش سرعت نقل و انتقال داده ها

1 – Copy Handler

این نرم‌افزار ابزاری رایگان برای بهبود فرایند انتقال داده‌هاست که در Tray ویندوز می‌نشیند و مسئولیت فرایند انتقال را بر عهده گرفته و همچنین همواره در حال رصد Clipboard ویندوز است. با این کار، به‌ هنگام انتقال داده‌ها، پنجره کوچک و ساده‌ای نمایش داده می‌شود که ‌اطلاعات کلی از فرایند انتقال دارد.

‌با دو بار کلیک ‌‌روی این پنجره، ‌پنجره‌ای پیش رویتان باز می‌شود که اطلاعاتی دقیق و جزئی از فرایند‌‌هایی چون زمان گذران شده و باقی مانده و درصد پیشرفت و اطلاعاتی مربوط به حجم داده‌ها‌ دارد.

یک نمای فهرستی از تمامی فرآیندهای در حال اجرای انتقال و همچنین چندین دکمه برای کنترل فرآیند‌ها به شکل جداگانه و دسته جمعی وجود دارد. همچنین در تنظیمات این برنامه، شما می‌توانید بیشتر بخش‌های مربوطه را شخصی‌سازی کنید.

سرعت انتقال داده‌های این نرم‌افزار در آزمایش انجام گرفته با بیش از ۲۴ هزار فایل به حجم ۴ گیگابایت برابر با ۱۵۴ ثانیه بوده است.

 

لینک دانلود نرم افزار

سه نرم افزار کاربردی برای افزایش سرعت نقل و انتقال داده ها

 

2 – TeraCopy

این ابزار یکی از محبوب‌ترین و پر‌مخاطب‌ترین ابزارهای موجود در سطح کاری خود است و دلیل اصلی این امر سادگی کار با این ابزار و همچنین جایگزینی کلی آن با ابزار ذاتی ویندوز است.

یکی از ویژگی‌های این ابزار، افزون بر داشتن امکاناتی نظیر Pause، Skip و Verify کردن فرایند انتقال داده‌ها، امکان افزودن داده‌ها در صف انتقال با کشیدن و‌‌ رها کردن آن‌ها در پنجره ابزار است.

همچنین کنترل کاربر بر کل فرایند انتقال داده‌ها در این نرم افزار بسیار خوب و قابل قبول است؛ افزون بر آنکه یک نسخه قابل حمل یا Portable از نرم‌افزار نیز وجود دارد.

نرم‌افزار TeraCopy همچنین قابلیت یکپارچه شدن با نرم‌افزارهای File Manager نظیر Total Commander و Directory Opus را نیز داراست.

سرعت انتقال داده‌های این نرم‌افزار در آزمایش صورت گرفته با بیش از ۲۴ هزار فایل به حجم ۴ گیگابایت برابر با ۱۴۷ ثانیه بوده است.

لینک دانلود نرم افزار 

سه نرم افزار کاربردی برای افزایش سرعت نقل و انتقال داده ها

 

3 – ExtremeCopy Standard

دو نسخه متفاوت از این نرم‌افزار وجود دارد؛ یک نسخه تجاری و یک نسخه استاندارد که رایگان است. در نسخه رایگان این نرم‌افزار ‌امکاناتی نظیر کنترل و باز انجام فایل‌هایی که در فرایند انتقال به مشکل برمی‌‌خورند و همچنین تعیین سایز Buffer برای انتقال داده‌ها وجود ندارد؛ اما دیگر امکانات نظیر جایگزین شدن با پروسه اصلی ویندوز همچنان پابرجاست.

همچنین امکانات اولیه برای Pause، Skip و Verify کردن انتقال داده‌ها وجود دارد و از سویی با فشردن دکمه کوچکی که در بالا و سمت چپ پنجره نرم‌افزار هست، می‌توان اطلاعاتی جزئی‌تر از فرایند انتقال داده‌ها را دید.

هرچند امکانات این نرم‌افزار به نسبت دو نرم‌افزار فوق نیست،‌ دلیل معرفی آن سرعت بالای نقل و انتقال داده‌ها توسط این ابزار است.

سرعت انتقال داده‌های این نرم‌افزار در آزمایش صورت گرفته با بیش از ۲۴ هزار فایل به حجم ۴ گیگابایت برابر با ۱۱۱ ثانیه بوده است.

لینک دانلود نرم افزار - نسخه 32 بیتی

لینک دانلود نرم افزار - نسخه 64 بیتی

سه نرم افزار کاربردی برای افزایش سرعت نقل و انتقال داده ها

 

در مجموع باید گفت، سرعت انتقال داده‌ها با این ابزارها به نسبت استفاده از ابزار ذاتی ویندوز بهبود می‌یابد که البته این امر در شرایط متفاوت، نتایج متفاوتی خواهد داشت. آنچه بیش از همه درباره این ابزارها قابل بیان و توجه است، کنترلی است که امکان ‌نظارت بر کل مجموعه فرایند انتقال داده‌ها را به کاربر می‌دهند.

 

 

 

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.

ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!