آموزش مانیتورینگ و نگهداری لینوکس، آشنایی با سرفصل های آزمون LPIC-2

نوشته شده توسط:R M.K | ۰ دیدگاه
دانلود Pluralsight Linux Monitoring and Maintenance (LPIC-2) - آموزش مانیتورینگ و نگهداری لینوکس، آشنایی با سرفصل های آزمون LPIC-2

هدف گواهینامه‌ی بنیاد حرفه‌ای لینوکس (Linux Professional Institute Certification) یا LPIC تایید صلاحیت متخصصین فناوری اطلاعات در زمینه‌ی سیستم‌عامل لینوکس و ابزارهای مرتبط با آن است. این مدرک وابسته به توزیع خاصی نیست و با توجه به استاندارد اصلی لینوکس و سایر استانداردها و قراردادهای مرتبط طراحی شده است. گواهینامه‌های LPIC در چند سطح مختلف قابل دریافت است.
هدف اصلی گواهینامه LPIC-2 مدیریت ایستگاه‌های کوچک تا متوسط (که دارای سرور‌های لینوکس و مایکروسافت هستند) می باشد. برای دریافت گواهینامه موسسه تخصصی لینوکس سطح دو، واجدین شرایط می‌بایست از دو آزمون شماره ۲۰۱ و ۲۰۲ با موفقیت عبور کنند. این آزمون‌ها می‌توانند به ترتیب دلخواه گرفته شوند اما واجدین شرایط می‌بایست پیش از آن، گواهینامه موسسه تخصصی لینوکس سطح یک را با موفقیت پشت سر گذاشته باشند.

در دوره آموزشی Pluralsight Linux Monitoring and Maintenance (LPIC-2) شما با مفاهیم، اصول و تکنیک ‌های نظارت (مانیتورینگ) بر لینوکس، اقدامات مربوط به نگهداری این سیستم عامل و همچنین سرفصل های مطرح شده برای آزمون مدیریت سطح پیشرفته‌ی لینوکس (یا LPIC-2) آشنا می شوید.

عناوین آموزشی:
- مقدمه ای بر دوره آموزشی
-  ابزارهای Command Line Monitoring
- نموداری کردن مجموعه‌ی داده‌ها با collectd
- کار با Nagios برای در دسترس بون مانیتورینگ
- مبانی مدیریت شبکه
- اصول پیشرفته در مدیریت شبکه
- پروژه: ساخت یک نقطه دسترسی (Access Point یا اکسس پوینت) وایرلس
- ساخت برنامه های C از سورس
- عملیات پشتیبان گیری
- مطلع ساختن کاربران
- و ...

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.

ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!