مدیریت بر فعالیت کاربران در "ویندوز"

نوشته شده توسط:R M.K | ۱ دیدگاه

اگر شما نگران فعالیت کودکان و یا خواهر و برادر کوچک خود هستید و برای کنترل و نظارت بهتر به فعالیت آنها از نرم افزارهای استفاده می کنید باید شما را با یک قابلیت ویندوز 7 آشنا کنیم. ویندوز 7 این قابلیت رو به شما می دهد که شما بتوانید فعالیتهای دیگر حساب ها کاربری ویندوز را کنترل کنید. برای اینکار باید برای فرزندان خود حساب کاربری ایجاد کنید و از طریق حساب کاربری خود بر فعالیت آنها نظارت کنید. 

در این قابلیت شما می توانید مشخص کنید که، فرزندان چه ساعتی بتوانند از کامپیوتر استفاده کنند، آیا بتوانند بازی کنند؟ و چه دسته ای از بازی های را بتوانند بازی کنند و آیا بتوانند نرم افزار نصب کنند یا خیر ؟
برای انجام این تنظیمات ابتدا بر روی Start کلیک کنید و سپس Control Panel را باز کنید.
 
 
از قسمت User Accounts and Family Safety بر روی Set up Family Safety for any user کلیک کنید. (به نحوی نمایش آیکون ها دقت کنید.)
 
 
در پنجره باز شده اکانت فرزند خود را باز کنید.
 
 
در پنجره جدید قسمت شماره یک وضعیت فعال/غیر فعال کردن کنترل را مشخص می کنید. گزینه on را انتخاب کنید.
در قسمت شماره دو به ترتیب:
 Time limits مربوط به مشخص کردن زمان های مجاز و غیر مجاز استفاده از کامپیوتر است. 
Games مربوط به تعیین کردن رد سنی بازی های کاربر است.
Allow and block specific programs مربوط به اجازه دادن نصب نرم افزار است.
قسمت شماره سه وضعیت فعال/غیر فعال هر بخش را مشخص می کند.
 
 
محدودیت زمانی
برای مشخص کردن ساعات مجاز بر روی Time limits کلیک کنید. در پنجره باز شده شما یک جدول در اختیار دارید که می توانید دقیقا مشخص کنید که کاربر چه ساعتی در چه روزی بتواند از سیستم استفاده کند. خانه های که رنگ آن سفید است به معنای مجاز است و خانه های رنگ آبی به معنای غیر مجاز است که شما با کلیک بر روی هر خانه آن را به رنگ آبی تغییر می دهید.
پس از مشخص کردن زمان های مجاز بر روی OK کلیک کنید.
 
 
دقت کنید که در برخی سیستم ها مشاهده شده است، زمانی که شما برای استفاده از کامپیوتر مشخص می کنید نیم ساعت با تاخیر زمان مجاز استفاده برای کاربر اجرا می شود و در زمان پایانی نیم ساعت دیرتر اجاز کاربر تمام می شود. برای مثال اگر شما ساعت 8 تا ساعت 10 را محدودی مجاز را انتخاب کرده باشید کاربر از ساعت 8 نیم تا ساعت 10 نیم می تواند از سیستم استفاده کند.
 
محدودیت رد سنی بازی
برای مشخص کردن رد سنی بازی های کاربر بر روی Games کلیک کنید تا وارد بخش تنظیمات Games شوید. در قسمت شماره یک از شما اجاز بازی کردن را می پرسد که با انتخاب گزینه Yes شما اجاز بازی کردن را به کاربر را می دهید.
 
 
در صورتی که شما گزینه Yes را انتخاب کردید، بر روی گزینه Set game ratings کلیک کنید تا رد سنی کاربر خود را مشخص کنید.
 
 
در قسمت مشخص شد شما مشخص می کنید که کاربر در چه رد سنی است. از بالا به پایین رد سنی افزایش پیدا می کند که اگر دقت کنید سن ها مشخص است و شما هر کدام را که انتخاب کنید اجازه بازی کردن رد های سنی  کمتر از آن داده می شود که در اینجا گزینه های بالای گزینه شما پر رنگ می شود که نشانه مجاز بودن آنها است.
در انتها بر روی گزینه OK کلیک کنید و در پنجرهای قبلی هم بر روی گزینه OK کلیک کنید تا تنظیمات شما ذخیره شود.
 
محدودیت نصب نرم افزار
فکر کنم خودتان از پسش بر می آید.
 • manicure

  manicure

  • ۱۳۹۶/۰۱/۱۹ - ۱۵:۰۸:۴۶

  Excellent post however , I was wanting to know if you could write
  a litte more on this topic? I'd be very grateful if you could elaborate a little bit more.
  Bless you!


ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!