معما !!!......؟؟؟

نوشته شده توسط:R M.K | ۲ دیدگاه

سلام خدمت تمام دوستان امروز پس مدت ها به روستای کاسکان رفته بودم و از اخبار آن از احالی سوال کردم و متوجه واقعه جالبی شدم. چند روز پیش مردم روستای کاسکان دست به دست هم دادند تا یکی از امام زاده های(سید سراجدین محمد) روستا که مورد کم توجهی مسئولین میراث فرهنگی و اوقاف قرار گرفته است را مرمت نمایند. و اما پس از نیت خیر مردم به دلیل بی تجربه ای و عدم مهارت مردم گنبد امام زاده آسیب دیده و وظعیت داخل آن بسیار نامناسب گشته است. پس از این وظعیت اداره میراث فرهنگی شهرستان کازرون وارد عمل شده و جلو کار بیشتر مردم را گرفته و دستور داده باید بنا به صورت اولیه خود یعنی از خشت و گل و معماری قبل ترمیم شود(باید توجه داشت که این کار نیاز به علم و تجربه خاص دارد که مردم نداشته و کارشناسان میراث فرهنگی دارای این مهارت هستند که فعلا از آنان خبری نیست). مردم هم به دلیل عدم توانایی دست از کار کشیده و به خانه های خود بازگشته اند. و اما وظعیت امام زاده که در این فصل بارانی بسیار بد است که به دلیل نداشتن گنبد سقف دارای سوراخی بزرگ است و با باران امام زاده پر از آب می شود.

 

 

در اینجا جای دارد از همه تشکر شود از مردم و مسئولین روستا که با بی تجربه ای دست به مرمت نموده اند و دیگر پیگیر کار نیستند و امام زاده را به حال خود رها نموده اند ، همچنین از اداره میراث فرهنگی شهرستان کازرون که لطف کرده و تنها میگوید باید درستش کنید اما نه کسی را برای ترمیم بنا ارسال می کند تا کار به صورت صحیح انجام شود و نه توجه ای به بنا دارد (در چند سال اخیر حفاری های غیر قانونی و شبانه ای در این بنا رخ داده که حتی یکی از مسئولین به خود زحمت نداده اند که به آنجا سرزده و ببیند چه اطفاقی پیش آمده است.) و در آخر تشکر بسیار بسیار ویژه از اداره اوقاف شهرستان کازرون که احتمالا نمی داند که چنین بنایی وجود دارد چون حتی اعتراض یا پشتیبانی معنوی هم از عالی جنابان دیده نشده است.

حال امیدوارم در این ماه عزیز مسئولین لوازم مورد نیاز را تهیه نموده و مردم هم دوباره پای کار آمده تا این بنا بصورت زیبا و شکیل مرمت شود.

و اما کلام آخر امیدوارم مسئولان به فکر این بنا باشند یا حداقل اجازه مرمت را به مردم دهند. شاید مانند قبل نشود یا از لیست ها حذف شود، اما نوسازی میشود و بدانید که این امام زاده چه در لیست های ادارات باشد چه نباشد برای مردم روستا مقدس است.

عکس از کاسکان دانلود

 • manicure

  manicure

  • ۱۳۹۶/۰۱/۱۹ - ۱۴:۲۴:۴۴

  Outstanding post but I was wanting to know if you could write a
  litte more on this subject? I'd be very grateful if
  you could elaborate a little bit further. Kudos!

 • manicure

  manicure

  • ۱۳۹۶/۰۱/۱۹ - ۱۵:۲۴:۴۸

  Hi there it's me, I am also visiting this site on a regular basis, this web page is actually good and
  the people are really sharing good thoughts.


ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!