آموزش گام به گام اصلاح نور عکس و فیلم + دانلود 6 نرم افزار ویژه

نوشته شده توسط:R M.K | ۰ دیدگاه

این مجموعه شامل آموزش و دانلود چندین نرم افزار است که پیشنهاد میکنم برای اصلاح نور از آن استفاده نمایید.

مشاهده و دانلود در ادامه...

برای شروع به سراغ اصلاح نور در عکس ها می رویم:

فتوشاپ معروف ترین و شاید بتوان گفت که حرفه ای ترین نرم افزار برای تصحیح ایرادات عکس هاست. اگر مطلب زیر را بخوانید ما به شما خواهیم گفت که چطور در فتوشاپ می توانید نور عکس خود را اصلاح کنید:


روش اول

فرض کنیم عکسی را گرفته‌اید که نور آن کافی نیست و اصطلاحاً تاریک شده است. به چنین عکس‌هایی Underexpose می‌گویند.
یعنی نور آن‌ها زیاد یا کمتر از مقداری است که برای نوردهی یا Expose عکس کافی باشد. کافی است فتوشاپ را اجرا کرده و از طریق فرمان File و Open عکس مذکور را در داخل آن باز کنید.
حالا منوی Image را کلیک کنید. از منوی باز شده آن، گزینه Adjustment و بعد Shadow/Highlight را کلیک کنید.


پنجره‌ای که باز می‌شود Shadow/Highlight نام دارد و در آن دو متغیر برای سایه‌ها و روشنایی‌ها دارد. با تغییر این دو متغیر می‌توانید به سادگی مقدار روشنایی عکس را تغییر دهید.روش دوم

به منظور روشن تر کردن عکسی که تیره شده به روش زیر عمل می کنیم:

ابتدا عکس مورد نظر را باز کرده سپس از منوی image گزینه Adjustments و سپس curves را کلیک کنید. یا اینکه از کلید میانبر Ctrl+M استفاده کنید.


در کادر ظاهر شده بر روی دکمه Auto کلیک کنید. می بینید که روشنایی عکس تا حد زیادی اصلاح شد. ممکن است هنوز روشنایی عکس کافی نباشد. حتما یک خط مورب مشکی رنگ در وسط کادر می بینید. روی گوشه ی سمت راست بالای این خط کلیک کنید و آن را کمی به سمت چپ بکشید (تا جایی که عکس بیش از حد روشن نشود) حالا می توانید در جایی وسط این خط هم کلیک کنید. می بینید که یک نقطه روی آن ایجاد می شود. روی این نقطه کلیک کنید و آن را به سمت چپ و بالا بکشید تا جایی که نور عکس مناسب به نظر برسد. می بینید که عکس خیلی روشن تر شد.
به منظور اصلاح عکسی که بیش از حد روشن شده به روش زیر عمل می کنیم:
در این مورد هم به همان روش عمل کنید. یعنی کادر curves را باز کرده و دکمه Auto را کلیک کنید. این بار روی انتهای سمت چپ خط مورب کلیک کنید و آن را به سمت راست بکشید. وسط خط هم کلیک کنید و نقطه ایجاد شده را کمی پایین بیاورید . سپس دکمه OK را کلیک کنید. می بینید که نور عکس خیلی بهتر می شود.


******************************

اما اگر حوصله کار کردن با نرم افزار حرفه ای فتوشاپ را ندارید و به دنبال نرم افزاری ساده برای ویرایش نور در عکس های خود هستید دریچه در ادامه به شما نرم افزارهایی را معرفی می کند که با نصب آنها بر روی رایانه و یا تلفن همراه خود می توانید با کلیک چند دکمه ساده عکس را ویرایش کنید: (برای دانلود کافی است روی نام نرم افزار کلیک کنید)

1- نرم افزار جالب و کاربردی Color Splash VERSION 1.6 : Color Splash توسط شرکت Apple به عنوان یکی از برترین برنامه های کاربردی گوشی های آیفون انتخاب شده است.

Photo Grid - Collage Maker -2  برای اندروید: این نرم افزار پرکاربرد رتبه اول بهترین برنامه ویرایش عکس و جزء ۵ برنامه برتر در زمینه عکاسی در بین ۲۷ کشور جهان بوده است.

 

3- face smoother برای ویرایش نور تصاویر در رایانه : نرم افزاری که کارکردن با آن بسیار ساده بوده و نیاز به آموزش خاصی ندارد.


4- PhotoFX Effects دانلود برای سیستم عامل سیمبین نسخه های 3 ،‌ آنا و بل : این نرم افزار یکی از معروف ترین برنامه ها برای ویرایش تصاویر است.

 

اکنون به سراغ اصلاح نور در فیلم ها می رویم:

برای اصلاح نور در فیلم ها جدا از نرم افزارهای حرفه ای که کابرد ساده ای ندارند نرم افزارهای دیگری هم وجود دارد که می توانید دو نمونه از آنها را در زیر ببینید:

1- تنظیم، ویرایش و اصلاح رنگ فیلم توسط نرم افزار CyberLink ColorDirector Ultra
نرم افزاری بسیار عالی و حرفه ای برای تنظیم، ویرایش و اصلاح رنگ ویدیوها می باشد. با استفاده از این نرم افزار می توانید نسبت به اصلاح رنگ ، اصلاح تنآژ رنگ ها و تنظیم و ویرایش رنگ های منطقه ای اقدام کنید.

  برای دانلود اینجا را کلیک کنید

 


 

2- افزایش کیفیت و اصلاح نور ویدیو ها با استفاده از نرم افزار  vReveal Premium
تنظیم کنتر است و نور ویدیوها یکی از ویژگی های این نرم افزار است. این نرم افزار در نسخه حرفه ای به افزایش کیفیت و وضوح فیلم ها اقدام می کند و همچنین می تواند نویز موجود در فیلم ها را نیز کاهش دهد.


    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.

ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!