لطفاً با خودتان ویروس حمل نکنید! + دانلود آنتی ویروس

نوشته شده توسط:R M.K | ۰ دیدگاه

نخستین تلفن‌همراه مبتنی‌بر سیستم‌عامل آندروئید، در اکتبر سال 2008 میلادی فروخته شد. اما حالا بعد از فقط چهار سال و نیم، تعداد تلفن‌های هوشمند و تبلت‌های مجهز به این سیستم‌عامل، به مرز یک میلیارد مورد نزدیک می‌شود!

نخستین تلفن‌همراه مبتنی‌بر سیستم‌عامل آندروئید، در اکتبر سال 2008 میلادی فروخته شد. اما حالا بعد از فقط چهار سال و نیم، تعداد تلفن‌های هوشمند و تبلت‌های مجهز به این سیستم‌عامل، به مرز یک میلیارد مورد نزدیک می‌شود! خیلی از کاربران فکر می‌کنند که آندروئید، نیازی به برنامه امنیتی ندارد، اما تبدیل‌شدن این سیستم‌عامل به مشهورترین و پرکاربردترین سیستم‌عامل برای تجهیزات رایانه‌ای شخصی و خانگی، مجرمان اینترنتی و هکرها را به هوس انداخته تا روش‌های جدید تخریب و نفوذ را این بار از دریچه آندروئید تجربه کنند. به ویژه که تلفن‌های همراه و تبلت‌ها اکنون مورد استفاده بیشتری در سازمان‌ها و اداره‌ها پیدا کرده‌اند.

برنامه‌های مبتنی‌بر سیستم‌عامل آندروئید، باید برای امنیت بیش‌تر از Sandboxing استفاده کنند؛ یک محدوده عملیاتی حفاظت شده ومستقل در قلب تلفن هوشمند و تبلت شما. البته، هرکدام از این برنامه‌ها، در‌صورت اجازه کاربر می‌توانند به هر بخشی که بخواهند دسترسی داشته باشند.این مسئله به‌طرز قابل ملاحظه‌ای، ضریب امنیتی آندروئید را افزایش داده. اما صدها هزار برنامه کوچک و بزرگ مبتنی‌بر آندروئید که برای نزدیک به یک میلیارد کاربر این سیستم‌عامل محبوب منتشر شده، حفره‌های امنیتی، آسیب پذیری‌ها، احتمال آلودگی‌ها، تعداد بدافزارها، نقض حریم خصوصی شما را به شدت افزایش داده است. دسترسی غیرمجاز به امکانات ویژه تلفن‌های هوشمند مانند SMS ،MMS GSM ،GPRS ،Wi-Fi و... اهمیت امنیت و حفاظت از تلفن‌های هوشمند مبتنی‌بر آندروئید را به مسئله‌ای بسیار مهم‌تر و جدی‌تر از این تبدیل خواهد کرد.
تنها در عرض شش ماه پایانی سال 2012 تعداد تهدیدهای مستقل و فعال علیه سیستم‌عامل آندروئید به بیش از 2.5 برابر افزایش پیدا کرد و همچنان با روندی صعودی ادامه دارد. در این میان هر چند شرکت گوگل از تمام تولید‌کنندگان و مصرف‌کنندگان نرم‌افزار خواسته که فقط از طریق Google Play، سایت رسمی محصولات آندروئیدی به عرضه و دریافت نرم‌افزار بپردازند، اما ...
رشد قارچ‌گونه برنامه‌ها و فایل‌های مبتنی‌بر آندروئید و نیز نا آگاهی کاربران جوان‌تر و بی‌تجربه‌تر، فضا را برای فعالیت خرابکاران و هکرهای آندروئیدی مساعد‌تر کرده است. در ماه‌های پایانی سال 2012 میلادی بیش از 75 درصد از تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها و تجهیزات رایانه‌ای مدرن، مجهز به آندروئید بوده‌اند که تعداد بی‌شماری از آن‌ها در محیط‌های اداری و سازمانی به کار گرفته می‌شوند.افزایش استفاده از تجهیزات آنـدروئـیدی در محیـط‌های سازمانی، BYOD، اکنون به یکی از دغدغه‌های امنیتی و نظارتی مدیران IT شرکت‌ها و سازمان‌ها تبدیل شده است.

ویروس‌ها و بدافزارها، تنها بخش کوچکی از تهدیدهای ویژه سیستم‌عامل آندروئید را تشکیل می‌دهند، بنابر‌این، شما برای حفاظت همه جانبه از تلفن‌های همراه و تبلت‌ها یا سایر تجهیزات آندروئیدی، به چیزی بیش از یک ضدویروس یا ضدبدافزار صرف نیاز دارید. به یک مجموعه از روش‌های امنیتی و نظارتی که برنامه ضدویروس تنها یکی از ابزارهای آن را تشکیل می‌دهد. نرم‌افزار پاندا موبایل سکیوریتی را همین حالا از اینجا به‌صورت رایگان‌ دانلود و نصب کنید تا تلفن هوشمند و تبلت‌های آندروئیدی شما به یک دژ مستحکم و نفوذ‌ناپذیر تبدیل شوند. این یک برنامه امنیتی فوق‌العاده سبک‌و‌سریع است که حداقل بار منفی را روی دستگاه‌های آندروئیدی و میزان مصرف باطری در آن‌ها ایجاد می‌کند.

 


امکانات ویژه:

- قدرت فوق‌العاده در کشف، شناسایی و پاکسازی برنامه‌های مخرب، بدافزارها،‌ ویروس‌ها و سایر تهدیدهای ویژه آندروئید
- سرعت و دقت بالا در بررسی نرم‌افزارها، افزونه‌ها و فایل‌های قابل نصب در تجهیزات آندروئیدی از لحاظ امنیتی و عملیاتی
- پاکسازی تمام تهدیدها، نرم افزارهای مخرب و آلودگی‌های موجود در حافظه‌های جانبی، مانند کارت‌های حافظه SD
- جلوگیری از نقل و انتقال و آغاز فعالیت‌های تخریبی بدافزارهای و ویروس‌های ویژه آندروئید
- تأمین و تضمین امنیت حریم خصوصی کاربران
- جلوگیری از دسترسی‌های غیرمجاز به امکانات ارتباطی و عملیاتی تلفن‌های هوشمند و سایر دستگاه‌های آندروئیدی

پاندا، هر نوع نرم افزار مخرب و دسترسی غیرمجازی که روی هر کدام از این سه زمینه متمرکز باشند، شناسایی و حذف می‌کند:
1- اطلاعات ذخیره شده روی دستگاه‌های آندروئیدی شما
2- هویت شخصی یا سازمانی شما
3- هر نوع اختلال در عملکرد اجرایی دستگاه‌های آندروئیدی شما

دانلود در ادامه...

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.

ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!