دانلود فیلم آموزشی لذت نقاشی (باب راس) The Joy of Painting Full Season

نوشته شده توسط:R M.K | ۰ دیدگاه

118 دانلود فیلم آموزشی لذت نقاشی (باب راس) The Joy of Painting Full Season

اکثر ایرانی ها باب راس را به خوبی می شناسند و مهارت وی در نقاشی را در شبکه های تلویزیون دیده اند و با توانایی وی در خلق تصاویری بی نظیر در سریعترین زمان ممکنه همچنین توانایی بالا در آموزش تکنیک های نقاشی به خوبی آشنا هستند. باب راس یکی از بزرگترین اساتید نقاشی با رنگ روغن آمریکا می باشد که آثار آموزشی وی از شهرت جهان برخوردارند. مهارت بالای باب راس در به تصویر کشدین مناظر مختلف و بیان روش ها و تکنیک های نقاشی با رنگ روغن به بهترین و کاربردی ترین شکل باعث شد تا بسیاری از علاقه مندان به نقاشی و طراحی از آموزش های وی بهره برده و تکنیک های لازم در نقاشی را فرا بگیرند. سایت ارم دانلود با افتخار مجموعه ای بی نظیر و کامل از آثار باب راس را برای علاقه مندان  به فراگیری هنر نقاشی با رنگ روغن آماده کرده که دارای حجمی بالغ ۳۰ گیگابایت می باشد و می تواند به عنوان مرجعی بسیار مناسب برای علاقه مندان به فراگیری این هنر قرار بگیرید. تا کنون ۲۰ فصل از مجموعه کارهای باب راس به ارم دانلود اضافه شده است و به زودی بقیه ی آثار وی نیز به سایت اضافه خواهد شد. در ادامه می توانید اطلاعات تکمیلی در مورد باب راس همچنین تصاویری از صحنه های مختلف این فیلم آموزشی و اطلاعات دانلود را مشاهده کنید. امیدواریم این فیلم آموزشی مورد توجه و استقبال همه ی علاقه مندان به نقاشی قرار بگیرد.

 

214 دانلود فیلم آموزشی لذت نقاشی (باب راس) The Joy of Painting Full Season

 

رابرت نورمن راس (به انگلیسی: Bob Ross)‏ (زادهٔ ۲۹ اکتبر ۱۹۴۲ – درگذشت ۴ ژوئیه ۱۹۹۵) نقاش آمریکایی، معلم هنر و مجری تلویزیون بود. او بیشتر به عنوان سازنده و مجری برنامه لذت نقاشی که برای بیش از ۱۰ سال از شبکه پی‌بی‌اس در ایالات متحده و کانادا پخش شد، شناخته می‌شود. باب راس با شخصیت شکیبا و فروتن خود بعنوان آفریننده و اجراگر برنامه تلویزیونی “لذت نقاشی” که دوازده سال ادامه داشت معروف شد و مارک تجاری باب راس را برای کتابهای خود و وسایل هنری با موفقیت ایجاد کرد.وی زاده اورلاندو فلوریدا در آمریکا بود. پس از ده سال کار در نیروی هوایی آمریکا، به کار جنبی خود که نقاشی تجاری بود پرداخت و سبک عامه پسند موفقی را ارایه کرد، که نقاشی رنگ خیس روی خیس بود. ناقدان سبک وی، به عدم توجه به جزییات، عدم توسعه و پیشرفت سبک، وتخیلی بودن آن ایراد می‌گیرند. این شخصیت مورد تمسخر شبکه ۳ سیما در برنامه ای با مضمون خنده بازار قرار گرفت که بدون اجازه از خانواده ی او بود.

باب راس در سال ۱۹۴۳ در شهر ساحلی دایتونای فلوریدا به دنیا آمد. پدر باب یک نجار بود. در سن نوزده سالگی پس از اتمام دوران دبیرستان در اورلاندو، به نیروی هوایی پیوست. با انتقال او به آنکورایج آلاسکا (Anchorage, Alaska) از طرف ارتش، او برای اولین بار کوه های پوشیده از برف را از نزدیک می بیند که بعدها الهام بخش بسیاری از نقاشی های او می شود. پس از پایان دوران خدمتش بود که به مدارس زیادی برای یادگیری نقاشی رفت، اما از کندی رسم تابلوها با روشهای کلاسیک خسته و ناکام شد و تصمیم گرفت در روش ”تر روی تر“ در نقاشی تحولی ایجاد کند و آنرا بکار گیرد تا بتواند بسیار سریعتر نقاشی بکشد و نقاشی یاد بدهد و این دستمایهٔ اصلی تکنیک او شد.

310 دانلود فیلم آموزشی لذت نقاشی (باب راس) The Joy of Painting Full Season

 

باب بعد از امتحان کردن روشهای بسیاری در نقاشی، از جمله نقاشی آبرنگ، توانست روش ویژهٔ خود را که برگرفته از روش تر روی تر است ابداع کند. در روشهای کلاسیک رنگ روغن معمولاً بعد از خشک شدن ِ یک لایه رنگ، لایهٔ بعدی و جزئیات بعدی را اضافه می‌کنند و بهمین دلیل نمی‌توان یک اثر را یکباره خلق کرد. اما در روش تر روی تر می‌توان در کمتر از یک ساعت بطور کامل یک اثر را خلق کرد. برنامه او تحت نام ”لذت نقاشی با باب راس“ از سال ۱۹۸۳ شروع به تولید شدند که میلیونها نفر در سراسر دنیا این برنامه‌های تلویزیونی را مشاهده می‌کنند. او در برنامه‌هایش به همه ثابت می‌کند که همه می‌توانند مانند او نقاشی بکشند! او با کلام شیوا و بسیار جذابش و استفاده از استعاراتی مانند: ”این ابر کوچولو داره اونجا شادی می‌کنه“، ”شاد باشی کوه کوچولو“ و … قدم بقدم ما را با روح آرام و دیدگاه زیبای خود از زندگی آشنا می‌کند.

49 دانلود فیلم آموزشی لذت نقاشی (باب راس) The Joy of Painting Full Season

او با گفتن ”این مخلوقات کوچک خدا دارن اونجا برای خودشون زندگی می‌کنن“ بما یاد آوری می‌کند که هر چیزی و هر کسی به دوست نیاز دارد، حتا یک بوته. برنامه‌های تلویزیونی باب راس در ایران از سال ۱۳۸۰ در شبکهٔ چهارم صدا و سیما آغاز به پخش شدند و در این مدت بینندگان بسیاری را با خود همراه کرده‌اند و عملاً سطح هنر نقاشی ایران را بالا برده‌اند. اینک نقاشی یک هنر همه گیر و بسیار جذاب شده‌است. به این دلیل که کیکاووس یاکیده، دوبلر صدای باب در ایران، صدایی مشابه باب، نرم و آرام، دارد بهنگام دیدن فیلم دوبله شده باب از تلویزیون شبکهٔ ۴ به ذهن بینندهٔ ایرانی این می‌رسد که گزافه نیست اگر تصور کند این خود باب است که دارد به آرامی بفارسی سخن می‌گوید و این دلیل محبوبیت این برنامه در ایران است. باب در سخنانش می‌گوید: ”هر روز، روز خوبی برای زندگی کردن است!“ و این جمله بسیاری از بینندگانش را به زندگی و آرامش تشویق می‌کند. بهمین دلیل است که میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا احساس نزدیکی با روح این مرد می‌کنند و او بحق عمق دوستی را با وجود خود نمایش می‌دهد.در چهارم ژوئیه ۱۹۹۵، (۱۳ تیرماه ۱۳۷۴) باب راس در سن ۵۳ سالگی بر اثر ابتلا به سرطان فوت کرد، اما براستی او را در برنامه‌هایش می‌توان زنده و شاد دید، گویی جاودانه مانده‌است.بعد از فوت باب، یکی از دوستانش بنام آنیت کوالسکی روش باب را برای نقاشی گل‌ها توسعه داد.

منبع توضیحات تکمیلی: ویکی پدیا

 

5 دانلود فیلم آموزشی لذت نقاشی (باب راس) The Joy of Painting Full Season

 3 دانلود فیلم آموزشی لذت نقاشی (باب راس) The Joy of Painting Full Season دانلود فیلم آموزشی لذات نقاشی (باب راس) The Joy of Painting Full Season:

(نیازی به دانلود تمامی فصل ها و قسمت ها نیست و می توانید هر بخش را به صورت جداگانه مشاهده کنید)

 

دانلود فصل اول – کامل

 

 

دانلود فصل دوم – قسمت اول

دانلود فصل دوم – قسمت دوم

دانلود فصل دوم – قسمت سوم

 

 

دانلود فصل سوم – قسمت اول

دانلود فصل سوم – قسمت دوم

دانلود فصل سوم – قسمت سوم

 

 

دانلود فصل چهارم – قسمت اول

دانلود فصل چهارم - قسمت دوم

دانلود فصل چهارم - قسمت سوم

 

 

دانلود فصل پنجم – قسمت اول

دانلود فصل پنجم – قسمت دوم

دانلود فصل پنجم – قسمت سوم

 

 

دانلود فصل ششم – قسمت اول

دانلود فصل ششم – قسمت دوم

دانلود فصل ششم – قسمت سوم

 

 

دانلود فصل هفتم – قسمت اول

دانلود فصل هفتم – قسمت دوم

دانلود فصل هفتم – قسمت سوم

 

 

 

دانلود فصل هشتم – قسمت اول

دانلود فصل هشتم – قسمت دوم

دانلود فصل هشتم – قسمت سوم

 

 

دانلود فصل نهم – قسمت اول

دانلود فصل نهم – قسمت دوم

دانلود فصل نهم – قسمت سوم

دانلود فصل نهم – قسمت چهارم

 

 

دانلود فصل دهم – قسمت اول

دانلود فصل دهم – قسمت دوم

دانلود فصل دهم – قسمت سوم

 

 

دانلود فصل یازدهم – قسمت اول

دانلود فصل یازدهم – قسمت دوم

دانلود فصل یازدهم – قسمت سوم

 

 

دانلود فصل دوازدهم – قسمت اول

دانلود فصل دوازدهم – قسمت دوم

دانلود فصل دوازدهم – قسمت سوم

 

 

دانلود فصل سیزدهم – قسمت اول

دانلود فصل سیزدهم – قسمت دوم

دانلود فصل سیزدهم – قسمت سوم

 

 

دانلود فصل چهاردهم – قسمت اول

دانلود فصل چهاردهم – قسمت دوم

دانلود فصل چهاردهم – قسمت سوم

 

 

دانلود فصل پانزدهم – قسمت اول

دانلود فصل پانزدهم – قسمت دوم

دانلود فصل پانزدهم – قسمت سوم

 

 

دانلود فصل شانزدهم – قسمت اول

دانلود فصل شانزدهم – قسمت دوم

دانلود فصل شانزدهم – قسمت سوم

 

 

دانلود فصل هفدهم – قسمت اول

دانلود فصل هفدهم – قسمت دوم

دانلود فصل هفدهم – قسمت سوم

 

 

دانلود فصل هجدهم – قسمت اول

دانلود فصل هجدهم – قسمت دوم

دانلود فصل هجدهم – قسمت سوم

 

 

دانلود فصل نوزدهم – قسمت اول

دانلود فصل نوزدهم – قسمت دوم

دانلود فصل نوزدهم – قسمت سوم

 

دانلود فصل بیستم – قسمت اول

دانلود فصل بیستم – قسمت دوم

دانلود فصل بیستم – قسمت سوم

 

رمز کلیه فایلهای فشرده در سایت ارم دانلود :
www.eramdownload.com

دقت کنید همه ی حروف کوچک وارد شوند

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.

ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!