مجموعه‌ای از کتاب‌های مولوی + دانلود

نوشته شده توسط:R M.K | ۰ دیدگاه

برای شما دوستداران علم و ادب پارسی مجموعه ای از کتب جلال الدین محمد بلخی معروف به مولوی را آماده کرده است که امیدواریم مورد توجه شما واقع شده باشد.

دانلود در ادامه...

 

 

کتاب مولوی بلخی

 

    

 

جلال‌الدین محمد بلخی معروف به مولوی از مشهورترین شاعران پارسی‌گوی است. نام کامل وی "محمد ابن محمد ابن حسین حسینی خطیبی بکری بلخی" بوده و در دوران حیات به القاب "جلال‌الدین"، "خداوندگار" و "مولانا خداوندگار" نامیده می شد.


کتاب عوامل جذابیت سخنان مولوی

 

 

در قرن‌های بعد القاب مولوی، مولانا، مولوی رومی و ملای رومی برای وی به کار رفته است و از برخی از اشعارش تخلص او را خاموش و خموش و خامُش دانسته‌اند. زبان مادری مولوی پارسی بوده است. مولوی یکی از معروف ترین شاعران پارسی زبان است به گونه ای که سخنان وی در سرتاسر دنیا جذابیت خاصی دارد. با مطالعه این کتاب شما با جذابیت سخنانش آشنا خواهید شد.

دیوان شمس مولوی

 

 

جلال الدین محمد بلخی معروف به مولوی متفکر کبیر و عارف سترگ با ضمیری پاک و زلال به بیان اشعار فوق العاده و عرفانی در دیوان و مثنوی خود پرداخته و جان های تشنگان را از دریای معرفت سیراب نموده است. دیوان شمس یا دیوان کبیر شامل غزلیّات شورانگیزی‌ است که از طبع فیّاض شاعر عارف و بلند پایهٔ قرن هفتم، مولانا جلال‌الدّین محمّد بلخی (رومی) تراویده‌است. دیوان بلند نام غزلیّات شمس را دریایی دانسته‌اند لب‌ریز از حرکت و هیجان که در زیر ظاهری زیبا و آرامش‌زا سرشار است از شور همیشگی حیات و تلاش تمام‌ناشدنی زندگی.


مثنوی معنوی

 

 

مثنوی، مشهور به مثنوی معنوی یا مثنوی مولوی، نام کتاب شعری از مولانا جلال‌الدین محمد بلخی شاعر و صوفی پارسی‌گو است. این کتاب از ۲۶۰۰۰ بیت و ۶ دفتر تشکیل شده و یکی از برترین کتاب‌های ادبیات عرفانی کهن فارسی و حکمت فارسی پس از اسلام است. این کتاب در قالب شعری مثنوی سروده شده است.    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.

ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!