آب وهوا ومحصولات

نوشته شده توسط:R M.K | ۱ دیدگاه

زمینهای روستا به دو صورت آبی ودیم کشت می شود متاسفانه به دلیل نوسان قیمت وپایین بودن نرخ خرید محصولات کشاورزی در سنوات اخیر اکثر مردم ازشغل کشاورزی خسته شده وبه شهر مهاجرت نموده اندکه باعث افت پیشرفت روستا چه از جهت جمعیتی وچه از لحاظ کشاورزی وغیره شده است.

آب و هوای کاسکان در تابستان گرم وخشک بوده ولی بهاری بسیار دل انگیز وسبز وخرم وزمستان وپاییزی بارانی ومعتدل دارد که در بهار تفرجگاهی  با سرسبزی خاص خود را در اختیار مردم منطقه  جهت تفریح وگشت وگذار واستفاده از هوای مطبوع قرار می دهد که دیدن انرا به همه شما کاربران گرامی توصیه می کنیم.

محصولات کشاورزی روستا عبارتند از حبوبات(کندم جو عدس لوبیا نخود و...)سبزیجات شامل(اسفناج- گشنیز- شنبلیله- شوید - شلغم- تربچه- کلم- باقلا و...)   محصولات تابستانی ان نیز شامل (گوجه - بادمجان—خیار- کدو- فلفل قرمز- بامیه- ذرت- هندوانه- طالبی ودانه روغنی آفتابگردان) می باشد که کشاورزان پس از طی مراحل کاشت داشت وبرداشت این محصولات را برای عرضه به بازار میوه وتربار شهرستان منتقل کرده وبفروش می رسانندو سهم قابل توجهی از بازار منطقه را به خود اختصاص داده است.

زمینهای کاسکان در گذشته بوسیله چند رشته قنات به نامهای (علی اباد-رضاآباد-آب تلخک-جمال آباد-محمودآباد-جعفرآباد  و...)آبیاری می شده است که هم اکنون با گذشت سالهاوعدم رسیدگی به این کاریزها تمامی آنها تخریب وخشک گردیده است وهم اکنون مردم نیاز آب کشاورزی خود رااز طریق حفر چاهای عمیق ونیمه عمیق  با موتورهای برقی ودیزلی برطرف می کنند.

 امید است در پرتو عنایات خداوند متعال ونزول برکتهای آسمانی شاهد پر آبی چاهای منطقه  و که باعث کشت وکار ورونق زمینها از لحاظ کشاورزی میشود باشیم.

منبع:www.kaskan.blogfa.com

عکاس: kaskan.vcp.ir

 • manicure

  manicure

  • ۱۳۹۶/۰۱/۱۹ - ۱۸:۱۰:۴۱

  I do not even know how I finished up right here, however I assumed this publish used to be good.
  I do not realize who you might be but definitely you're going to a well-known blogger
  in the event you aren't already. Cheers!


ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!